איך להפחית את צריכה האשפה שלכם?

ריפוי כדור הארץ מתחיל בחדר האוכל, בסלון, ובעבודה שלך...

אנו חיים בעולם שמתחמם. מצבי מזג האוויר נהיה יותר ויותר קיצוני, קרחונים נמסים והים עולה. אפריקה מתייבשת ואזרחיה נלחמים זה בזה ובורחים כפליטים. יותר ויותר זני חיות וצמחים נכחדים. כיחידים יש תחושה שאין מה לעשות. אבל זה לא כך, אנו לא לבד. בכל רחבי הארץ אנשים, קהילות, עיריות, עסקים, בתי ספר ועמותות יוצרים שינוי. פועלים מתוך דאגה, אהבה והבנה שחיינו תלויים בכך.

אז מה אפשר לעשות?

1.  קומפוסט

הדרך המהירה והפשוטה ביותר להפחית את משקל האשפה הביתית היא להפריד את האשפה האורגנית ולהשליך אותה לקומפוסטר או לפח חום. אם אין קומפוסטר שכונתי (בי-ם זה די נפוץ, חפשו "מהפח ירוק"). אפשר להתקין אחד בגינת הבניין, חלק מהרשויות מסייעות בכך וזה הרבה פחות מסובך ממה שנראה.

2.  אריזות

2. אריזות. הכירו בקיומן של האריזות והכניסו אותן למערך השיקולים שלכם. כאשר אתם קונים שקית ביסלי או גביע יוגורט, אתם בעצם קונים *שקית* ו*גביע* שישרדו מאות שנים אחרי מי שאכל אותם. בכל קנייה חשבו איך אפשר לצמצם את מספר השקיות וקופסאות הפלסטיק, העדיפו מזון ארוז בזכוכית או בנייר.

3.  קניות

3. קניות. סל רב פעמי מקופל בתיק, זרוק באוטו ותלוי ליד הדלת. בנוסף כדאי להשיג שקיות רב פעמיות קטנות לאיסוף ירקות ופרות (תתקלו אולי בהרמת גבה בשוק או בסופר, אבל אז תסבירו שהשקיות האלו שוקלות קצת יותר והרווח כולו של הירקן). צמצמו באוכל מעובד וארוז ותעדיפו מזון טרי ומקומי.

 

4. חיתולי בד

כי אף ייצור על פני הכדור לא צריך לייצר כל כך הרבה אשפה בשנה הראשונה לחייו. כשילדים גדלים תארזו להם את הסנדוויצים בשקיות נייר, יותר טעים, יותר זול ויותר בריא משקיות הניילון.

 

5.  תצרכו פחות, תבזבזו פחות

התמקדות בהנאות הקטנות של החיים- להיות בטבע, עם מישהו שאנו אוהבים, לעזור לאחרים – מעניק הרבה יותר תחושות של משמעות, שייכות ושמחה – מלקנות ולצרוך. 

MIND THE PLANET

כנס חירום אינטרנטי לתודעה אקלימית והצלת הסביבה

21 ימים עם בכירי אנשי המדע, הסביבה והתודעה

סגירת תפריט

נתקלת בבעיה? משהו לא ברור? נשמח לעזור :)

יש למלא את הטופס הבא: